Korejská firma staví v Maďarsku továrnu na baterie do elektromobilů

Díky jihokorejským investicím bude Maďarsko stát v přední linii výroby baterií v Evropě.

Představenstvo SK Innovation se rozhodlo postavit v maďarské Iváncse závod na výrobu baterií. Investice dosáhne 2,3 miliardy USD. Rozhodnutím jihokorejského dodavatele automobilů vytvoří v Maďarsku 2500 nových pracovních míst.

Jihokorejská společnost byla motivována skutečností, že poptávka po elektrických automobilech v Evropě se může výrazně rozšířit. Očekává se také, že to povede k rostoucí poptávce výrobců automobilů po klíčové součásti, tedy po bateriích. Jako jedna z předních světových společností na výrobu baterií chce SK Innovation na rostoucím trhu mít co největší podíl.

Podle ministra zahraničí dnes můžeme říci, že první dva zámořské závody SK Innovation se nacházejí v maďarském Komáromu a nyní zde může být postaven třetí evropský závod. Je také důležité zdůraznit, že díky právě oznámené investici se Maďarsko stane lídrem v evropské výrobě baterií, a to díky tomu, že asijští dodavatelé v Maďarsku v posledních letech vybudovali řadu továren na baterie. Samsung SDI, GS Yuasa a Inzi Controls také zvolili Maďarsko.

Investice odstartuje ve třetím čtvrtletí letošního roku a dosáhne plochy 700 tisíc metrů čtverečních. Roční výrobní kapacita 30 GWh bude také znamenat, že ve třetím maďarském závodě SK Innovation lze vyrobit dostatek baterií pro výrobu zhruba 600 000 elektromobilů.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Maďarsko. 
Zdroj: 
www.portfolio.hu

Pravidelné novinky e-mailem