SK Telecom vytváří partnerství pro vývoj létajících automobilů

Mobilní operátor dále rozšiřuje portfolio na poli mobility.

SK Telecom Co., přední jihokorejský mobilní operátor, ve čtvrtek uvedl, že bude spolupracovat s místní obrannou společností Hanwha Systems Co., Korea Airports Corp. a Korea Transport Institute za cílem urychlit rozvoj služeb městské letecké mobility (UAM).

V loňském roce představila Jižní Korea svůj plán komercializace služeb UAM do roku 2025, aby pomohla překonat dopravní zácpy ve městech pomocí bezpilotních dronů. SK Telecom uvedl, že budou spolupracovat na vývoji infrastruktury a letadel potřebných pro služby UAM.

V rámci partnerství SK Telecom vytvoří síť pro komunikaci letového provozu a vyvine platformu, která spojuje služby UAM s jinými druhy dopravy. Společnost Hanwha Systems bude mít na starosti vývoj letadla a jeho řídicího systému, společnost Korea Airports Corp. zřídí a bude provozovat letadlové terminály, zatímco Korea Transport Institute bude zkoumat poptávku po službách UAM a jejich přijetí.

Jižní Korea očekává, že průmysl UAM bude v příštích několika desetiletích prudce narůstat. SK Telecom uvedl, že globální trh s UAM by měl do roku 2040 dosáhnout hodnoty 731 bilionů wonů (659 miliard USD), s odvoláním na údaje jihokorejského ministerstva půdy, infrastruktury a dopravy.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade a CzechInvest Jižní Korea. 
Zdroj: Yonhap
• Oblasti podnikání: Automobilový průmysl
• Teritorium: Asie | Korejská republika | Zahraničí