Škoda završila dodávku 30 bateriových trolejbusů pro Sofii

Škodovácké trolejbusy slouží cestujícím i v dalších bulharských městech jako Burgasu, Varně, Stare Zagoře nebo Plevenu.

Společnost Škoda Electric ze skupiny Škoda Transportation vyrobila celkem a do Sofie dodala 30 osmnáctimetrových trolejbusů 27Tr za zhruba 500 milionů korun. Karosérie pochází od Solarisu. Sofie si série 30 nových trolejbusů objednala loni v květnu.

Ilustrační fotografie | Roden Wilmar / Shutterstock.com

„První trolejbusy z této sériové zakázky se v ulicích Sofie objevily již v březnu a k jejich provozu máme od dopravního podniku velmi pozitivní ohlasy,“ uvedl projektový manažer Škody Electric Oldřich Husa.

Češi vybaví města budoucnosti chytrými stromy nebo multifunkčními lavičkami

Škodovácké trolejbusy pro Sofii jsou vybaveny trakčními bateriemi, takže v hlavním městě Bulharska jezdí i v místech, kde chybí trolejové vedení. Na jedno nabití trolejbusy ujedou zhruba pět kilometrů.

Kloubové trolejbusy pojmou až 123 cestujících. Vozidla mají například diagnostický systém s dálkovým přenosem dat, informační systém pro cestující a klimatizaci.

Pro společnost je bulharský trh významným odbytištěm. Jen v Sofii už jezdí 80 kloubových trolejbusů a třicet dvanáctimetrových. Další vozidla české výroby slouží cestujícím v Burgasu, Varně, Stare Zagoře a Plevenu.

Zdroj: https://www.novinite.bg
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Bulharsko.

• Témata: Ekonomika ve světě
• Teritorium: Bulharsko | Evropa | Zahraničí