Zdroj: CzechTrade

Skončil čínský Tech Crackdown?

Peking v posledních dvou letech vydal několik nových předpisů. Týkají se oblastí od antimonopolních předpisů po ochranu údajů, které byly souhrnně popsány jako technický zásah.

Důvodem je, že nejvíce viditelně ovlivněné novým opatřením byly technologické společnosti. Jak se rozbíhá rok 2023, zdá se, že vláda signalizovala uvolnění regulace – technologický sektor postavila do středu strategie pro hospodářský růst.

Ilustrační fotografie

Vzhledem k tomu, že Peking pokračuje v zavádění a implementaci konkrétních politik, očekává se, že regulační prostředí bude více podporovat technologický průmysl v průběhu roku 2023. Čína bude hledat způsoby, jak udržet na uzdě firmy, a zároveň jak posílit své propojení s mezinárodními trhy. Jeví se jako pravděpodobné, že dohled bude zvládnutelný a zaměřený na dodržování předpisů a zároveň minimalizuje narušení technologického prostoru.

V blízké budoucnosti mohou zahraniční investoři očekávat silnou a konzistentní podporu pro klíčové strategické oblasti, jako třeba umělá inteligence a polovodiče, které čínská vláda vždy upřednostňovala.

Zpracoval kolektiv kanceláře CzechTrade v Číně (Šanghaj).
Zdroj: Dezan Shira & Associates

• Teritorium: Asie | Čína | Zahraničí
• Oblasti podnikání: Ostatní

Doporučujeme