Zdroj: CzechTrade

Skupina Alstom postaví v Itálii továrnu na výrobu dílů pro elektrifikaci železnic

Itálie je pro francouzskou skupinu velmi strategickou zemí. Závod má vyvážet přes 90 % produkce do celého světa.

Skupina Alstom plánuje investovat dva miliony eur do moderního, technologicky vyspělého a prostornějšího areálu. Rozlohu bude mít 9 800 metrů čtverečních. Sjednotí tak výrobu do jediné struktury, dříve rozdělené do dvou menších závodů v oblasti Lecco, a to v Pescate a Olginate.

Ilustrační fotografie

Pro Alstom je Itálie jednou z nejdůležitějších zemí v Evropě, a proto zde investuje do rozvoje stále inteligentnější a udržitelnější mobility za účelem vytvořit integrovaný dopravní ekosystém.

Nový závod ve Valmadreře bude strategický pro celou skupinu. Vyvážet bude až 90 % materiálu pro elektrifikaci do celého světa. Konkrétně nový areál Valmadrera bude vyrábět troleje a související příslušenství pro elektrifikaci železničních tratí (regionálních, vysokorychlostních, tratí pro metro), svorkovnice pro rozvodny a rozvody elektřiny (Terna), pevné trolejové vedení pro napájení elektroměrů, třetí kolejnice a napájecí zdroj APS (zemní napájení) či podzemní nebo tramvajové vedení a napájecí vedení pro mostové jeřáby.

„Železniční tratě představují hybnou sílu pro urychlení ekologické transformace nejen Itálie, ale i Evropy,“ uvedl  italský ministr pro podnikání a Made in Italy Adolfo Urso. Dále zdůraznil, že Společnost Alstom již v udržitelnosti dosáhla díky investicím do výzkumu a vývoje skvělého cíle, a to vytvoření prvního vodíkového vlaku na světě.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Itálie.
Zdroj: ANSA

• Teritorium: Evropa | Itálie | Zahraničí

Doporučujeme