Zdroj: CzechTrade

Směnný kurz amerického dolaru v Egyptě překonal 23 liber

Dvouciferný pokles egyptské libry začal krátce poté, co Egyptská centrální banka oznámila, že přijímá pružnější režim směnného kurzu.

Směnný kurz amerického dolaru zaznamenal růst o 3,15 libry na konci transakcí dne 27. 10. 2022 u hlavních egyptských bank. V egyptské bance Gulf Bank se cena dolaru obchodovala za 23,10 libry za nákup a 23,20 libry za prodej.

Ilustrační fotografie

V egyptské národní bance zaznamenala cena dolaru 22,85 libry za nákup a 22,95 za prodej. V Banque Misr a Commercial International Bank byl směnný kurz 22,90 libry za nákup a 23,00 za prodej.

Dvouciferný pokles egyptské libry začal krátce poté, co Egyptská centrální banka oznámila, že přijímá pružnější režim směnného kurzu jako jednu z řady nových měnových politik. Ve svém rozhodnutí z 27. 10. 2022 centrální banka zvýšila klíčové úrokové sazby na neplánovaném zasedání o 2 % a uvedla, že do prosince letošního roku postupně zruší akreditivy pro financování dovozu.

O dva dny dříve guvernér egyptské centrální banky Hassan Abdalla uvedl, že banka pracuje na nastavení indexu pro egyptskou libru, který bude navázán na koš zlata a dalších měn, nejen americký dolar.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře agentury CzechTrade Egypt.
Zdroj: Al Ahram Online

• Témata: Ekonomika ve světě
• Oblasti podnikání: Obchod
• Teritorium: Afrika | Egypt | Zahraničí

Doporučujeme