Novozélandští policisté dostali Škodovky

Přechod na vozidla značky Škoda byl oznámen už v listopadu 2020 poté, co General Motors zveřejnil konec značky Holden. Během následujících pěti let bude počet policejních vozidel Škoda navýšen na více než 2000 vozů.

Policisté na dvou ostrovech nedaleko Austrálie požívali vozidla australského Holdenu od konce 60. let spolu s Fordem v 70. a 80. letech. 

Česká auta byla vybrána právě pro svůj výkon, bezpečnost, praktičnost a nízké emise. Vozidla s předním náhonem jsou o 30 % ekonomičtější než předchozí Holden Commodore. Vozy jsou zároveň vybaveny praktickými inovacemi jako například dělicí plexisklo mezi předními a zadními sedadly nebo nově designovaný trezor na zbraně zajišťující rychlejší přístup za pomoci keyless entry systému.

Model kombi neboli station-wagon, jak je v Austrálii nazýván, disponuje větším prostorem na zadních sedadlech, a zároveň policistům zajišťuje větší komfort v případě, že by zadržený nespolupracoval. Vozidla jsou vybavena novým sledovacím systémem, který se automaticky aktivuje při spuštění sirén a pošle veškeré informace o poloze a zásahu do komunikačního systému.

Generální manažer Škoda New Zealand Rodney Gillard zmínil, že policejní jednotky v Evropě používají více než 23 000 jejich vozidel. Na závěr dodal, že i přesto, že vozidla byla navrhnuta v Evropě, byla vyrobena pro Nový Zéland.

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře agentury CzechTrade Sydney.
Zdroj: https://www.stuff.co.nz/
• Témata: Zahraniční obchod
• Oblasti podnikání: Automobilový průmysl