Hlavní město Korejské republiky v žebříčku světových startup ekosystémů

Nové startup ekosystémy Asie na vzestupu.

Soul, hlavní město Jižní Koreje, se poprvé objevilo v žebříčku Global Startup Ecosystem Report 2020 poprvé od vzniku reportu Startup Genome v roce 2012. Ve své nedávné zprávě sledující růst startup ekosystémů po celém světě Startup Genome zkoumá řadu metrik, jako je výkon, financování, propojenost, talent a znalosti.


Soul se zařadil do seznamu nejlepších 20 jen rok poté, co byl v roce 2019 zařazen na seznam Next 30. Soul a Tokio, které se umístilo na 15. místě a je také novým členem v Top 20, získaly maximální skóre v metrice znalostí – měřítka VaV aktivit.

Soul však ve srovnání s jeho pozicí vykázal horší celkové financování a místní propojení, uvedla zpráva. Soul získal 3 z 10 v kategorii financování – funkce objemu financování v počátečním stadiu a následném růstu financování – a 5 za kvalitu a aktivitu – kombinace počtu místních investorů, zkušeností investorů a činnosti investorů. Místní propojenost, odkazující na funkci počtu tech meetupů v ekosystému, dosáhla pouze 1 z 10.

Startup Genome ocenil startup ekosystém v Soulu na 29 miliard USD. Ve srovnání se 677 miliardami USD v Silicon Valley, které je na prvním místě seznamu. V Asii je Peking stále na 4. místě již od roku 2017 a Shenzhen a Hangzhou se také stali novými členy Top 20.

Kromě žebříčku, jedno pozoruhodné pozorování ve zprávě říká: „Nebude žádné „další Silikon Valley, bude jich 30.“ Číslo 30 poukazuje na počet měst, která se dostala na žebříček ekosystémů. Mezi těmito 30 nejvýznamnějšími ekosystémy zvýšila Asii a Tichomoří svůj podíl na 30 procent z 20 procent v roce 2012. Počet ekosystémů, které vytvořily hodnotu více než 4 miliardy USD od roku 2017 do poloviny roku 2019, nyní dosahuje 70, dvojnásobek počtu před třemi lety, a nadále jich přibývá.

Zdroj: The Investor & Crunchbase
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade a CzechInvest v Soulu.

Pravidelné novinky e-mailem