Soulské metro nabídne Wi-Fi sítě s rychlostí 5G ještě letos

Jižní Korea rozšíří dostupnost sítě 5G v městské hromadné dopravě.

Jihokorejské ministerstvo ICT ve středu oznámilo, že do konce letošního roku začne poskytovat 5Grychlostní Wi-Fi služby uvnitř vlaků metra na hlavních trasách v Soulu, aby tak zlepšilo síťové služby.

Ilustrační fotografie

Ministerstvo uvedlo, že plánuje zpřístupnit služby sítě 5G na trasách metra 2, 5, 6, 7 a 8, přičemž se očekává, že dramaticky zvýší rychlost Wi-Fi ve vlacích metra ze současného průměru 71,05 megabitů za sekundu (mbps) na přibližně 700 mbps. Ministerstvo plánuje mít 5G zařízení připravené do dubna a v druhé polovině roku je nainstalovat do souprav metra. Minulý rok se ministerstvo spojilo se třemi hlavními operátory v zemi – SK Telecom, KT a LG Uplus – aby vytvořili páteřní síť založenou na mmWave 5G pro Wi-Fi v systému metra v Soulu.

Ministerstvo uvedlo, že technologii úspěšně otestovalo minulý měsíc na lince 2 a v současné době ji rozšiřuje na další linky.

Jižní Korea usiluje o celostátní pokrytí sítí 5G do konce tohoto roku poté, co byla síť poprvé uvedena do provozu v dubnu 2019. Dvě třetiny ​​mobilních uživatelů v zemi byly k prosinci loňského roku stále na sítích 4G, ve srovnání s 28,7 procenta 5G.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade a CzechInvest Jižní Korea.
Zdroj: Yonhap News

• Témata: Ekonomika ve světě
• Oblasti podnikání: Doprava, logistika | Software a ICT služby
• Teritorium: Asie | Korejská republika | Zahraničí