Spojené arabské emiráty vydaly nové rozsáhlé úpravy pracovního práva pro soukromý sektor

Dané změny, které se vztahují k oslavám 50 výroční založení SAE, mají liberalizovat místní pracovní trh. Nové zákony mají vstoupit v platnost od 2. 2. 2022.

Prezident SAE šejk Khalifa bin Zayed Al Nahyan vydal počátkem tohoto týdne federální dekret – zákon č. 33 z roku 2021, který je považován za jednu z dosud nejrozsáhlejších změn stávajícího pracovního práva.

Mezi klíčové změny, které zákonná vyhláška přináší, patří zavedení zcela nových typů práce, které zaměstnavatelům umožní uspokojit jejich požadavky na pracovní sílu prostřednictvím práce na částečný úvazek, dočasné práce a flexibilní práce. Tyto nové definice také umožní zaměstnavatelům zaměstnávat osoby, jejichž pracovní smlouvy vypršely, ale které se stále nacházejí v zemi, a to prostřednictvím snadných a flexibilních postupů.

Ramadán dočasně mění fungování islámských zemí. Na co musí dát exportér pozor?

Zákon dává dále společnostem možnost vyplácet mzdu v lokální měně (dirhamech) nebo v jiné měně podle dohody mezi oběma stranami v pracovní smlouvě. Ženy by měly za odvedenou práci získat stejné ohodnocení jako jejich mužští protějšci.

Podle zákona se také zahraničnímu pracovníkovi, který pracoval na plný úvazek a který v podniku nepřetržitě odpracoval jeden rok nebo více, vyplácejí dávky při skončení pracovního poměru vypočtené podle základní mzdy, přičemž mzda činí 21 dní za každých prvních pět let služby a 30 dní za každý další rok.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v SAE.
Zdroj: Gulf Business

• Témata: Ekonomika ve světě
• Oblasti podnikání: Vzdělávání, lidské zdroje