Zdroj: CzechTrade

Spojené arabské emiráty zavedou korporátní daň

Spojené arabské emiráty se rozhodly o zavedení nové korporátní daně ve výši 9 %. Korporátní daň, novinka v místním daňovém systému, začne platit od června roku 2023.

K rozhodnutí implementovat nové zdanění byznysu došlo již dříve, nyní byla představena bližší pravidla. Od korporátního zdanění budou osvobozeny podniky, jejichž zdanitelné zisky se pohybují do výše 375 tisíc dirhamů  (2,6 milionu korun).

Ilustrační fotografie

Tento krok má podpořit malé a střední podniky v jejich růstu. Daná pravidla jsou podle autorit jedny z nejmírnějších na světě a nepředpokládají, že by došlo k ovlivnění či odchodu společností ze SAE. Jak uvádí místní internetové noviny The National, průměrné zdanění v zemích OECD je 23,04 %. Evropská sedmadvacítka daní korporátní entity průměrně 21,3 %.

Těžba nerostných surovin nebude zdaněná novou daní, protože v tomto odvětví již existují platná pravidla pro výběr daní. Další výjimku představuje i zdanění příjmů z kapitálového majetku, z dividend, kterého se nová taxa netýká.

Ministerstvo financí také pracuje na zabránění dvojího zdanění podnikové sféry. Dále bylo zdůrazněno, že nedojde k zavedení daní z příjmů fyzických osob. Podrobnější informace budou ministerstvem financí zveřejněny v příštích týdnech a měsících.

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Spojené arabské emiráty.
Zdroj: Khaleej Times, The National

• Témata: Ekonomika ve světě
• Oblasti podnikání: Daně, účetnictví, pojištění

Doporučujeme