Spojené státy americké otevřou své pozemní hranice s Kanadou pro očkované proti covid-19 8. listopadu

Všichni cestující se budou muset na hranicích prokázat dokladem o očkování proti covid-19.

Pozemní hranice mezi USA a Kanadou se poprvé od března 2020 otevřou všem cestujícím, kteří se budou schopni prokázat platným očkováním proti covid-19. Kanada otevřela svou pozemní hranici plně očkovaný turistům z USA již 9. srpna letošního roku.

USA pro povolení vstupu uznává očkování jakoukoli z vakcín schválenou WHO, včetně případů, kdy byl jedinec očkován vakcínami různých výrobců z tohoto seznamu. Na rozdíl od letecké dopravy nebude pro vstup přes pozemní hranici USA vyžadován negativní test na covid-19.

Podle odhadu U.S. Travel Association stojí uzavření pozemních hranic USA s Kanadou a Mexikem zasažené podniky až 1,5 miliard dolarů měsíčně v ušlých ziscích z útrat turistů v Americe.

Americký kongresman ze státu New York Brian Higgins pronesl, že: „Náš blahobyt a způsob života závisí na volném pohybu zboží, služeb a lidí přes hranice – často i několikrát za den.“

Ottawa se po ohlášení otevření hranic z USA stala terčem snah cestujících i zainteresovaných podniků požadujících zrušení požadavku předložení negativního testu na covid-19 pro vstup do Kanady přes pozemní hranici s USA. Podle posledních zpráv se však kanadské vláda nechystá tomuto požadavku vyhovět.

Vypracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade Kanada.
Zdroj: The Canadian Press
• Oblasti podnikání: Cestovní ruch, volný čas | Služby