Společnost ADNOC oznámila tři nová naleziště ropy ve Spojených arabských emirátech

ADNOC plánuje do roku 2030 zvýšit těžbu na pět milionů barelů denně.

Šejk Khaled bin Mohamed bin Zayed, člen výkonné rady Abu Dhabi a předseda výkonného úřadu Abu Dhabi, předsedal zasedání výkonného výboru představenstva společnosti Abu Dhabi National Oil Company (ADNOC).

Ilustrační fotografie

Během zasedání šejk Khaled zhodnotil výkonnost a strategické cíle společnosti ADNOC a ocenil rozšířený přístup společnosti ke strategickým partnerstvím, která pomohla k novým objevům ropy, včetně nového nálezu v Bu Hasa, největším pobřežním ložisku emirátu Abu Dhabi s kapacitou těžby ropy 650 000 barelů denně.

Celých 500 milionů barelů ropy objevených v průzkumném vrtu na poli Bu Hasa odhalilo novou formaci v rámci pole, která nabízí další významné zdroje ropy prémiové kvality Murban.

Firma Altron dodává na Blízký východ odolné cloudové kontejnery

V Blocku 3 na pevnině v Abu Dhabi, který provozuje společnost Occidental, bylo objeveno přibližně 100 milionů barelů ropy, což představuje druhé naleziště ropy v této koncesi. Přibližně 50 milionů barelů lehké ropy bylo objeveno také v ropné koncesi Al Dhafra, kterou provozuje společnost Al Dhafra Petroleum.

Šejk Khaled ocenil přístup společnosti ADNOC ke spolupráci a poznamenal, že společnost a její partneři zajistí, aby SAE zůstaly spolehlivým dodavatelem ropy s nejnižšími emisemi oxidu uhličitého na světě i v příštích desetiletích.

Zdroj: Gulf News
Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Spojené arabské emiráty.

• Oblasti podnikání: Nerostné suroviny a polotovary