Společnost airBaltic postaví nový hangár pro údržbu letadlového parku

Lotyšský národní letecký přepravce zainvestuje do hangáru na údržbu letadel Airbus A220-300.

124713472-web.jpgLotyšská letecká společnost airBaltic oznámila plány na vybudování nového hangáru na letišti v Rize za účelem údržby letadlového parku, čímž se v budoucnu sníží a zefektivní náklady na údržbu. V roce 2020 společnost airBaltic podepsala s letištěm v Rize smlouvu na právo stavby. Stavba nového hangáru je naplánována na začátek roku 2022 a má být dokončena do konce roku 2023.  

„Nový hangár byl v našich plánech několik let jako součást budoucího rozvoje. V době, kdy bude nový hangár dokončen, budeme znovu růst a poskytneme tak důležité propojení mezi Pobaltím a zbytkem světa s téměř dvakrát větším počtem letadel Airbus A220-300 než v současnosti. Od roku 2019 jsme sami prováděli veškeré práce na údržbě letadel a rozšíření naší flotily bude vyžadovat hangár odpovídající velikosti. Vzhledem k tomu, že počet vlastníků Airbusu A220 globálně roste, bude společnost airBaltic v Rize schopna nabízet údržbu i dalším vlastníkům tohoto typu letadel. Bude se jednat o jeden z největších a nejmodernějších letadlových hangárů v regionu,“ řekl generální ředitel společnosti airBaltic Martin Gauss.  

Celková rozloha pozemku je 2,85 hektarů. Původní plány předpokládají, že nový hangár bude mít celkovou plochu přibližně 34 500 m2, což umožní současnou lehkou a základní údržbu sedmi letadel Airbus A220-300. Projekt bude financován prostřednictvím bank.  

Společnost airBaltic obdržela v roce 2019 certifikát k provádění údržby letadel v souladu s požadavky EASA Part 145 pro letadla Airbus A220-300. Byla první leteckou společností na světě, která poskytovala základní údržbu, a druhou organizací pro údržbu na světě, která je oprávněna provádět úplnou základní údržbu letadel A220. Společnost airBaltic navíc zvažuje nabídku služeb údržby jiným leteckým společnostem používajícím tento typ letadel. V současné době má airBaltic flotilu 25 letadel Airbus A220-300.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Pobaltí. 
Zdroj: Dienas Bizness, 21.1.2020
• Oblasti podnikání: Investice | Letecký průmysl
• Teritorium: Lotyšsko