Společnost Enel Green Power Chile zahajuje výstavbu fotovoltaického projektu v Antofagastě

Projekt bude umístěn na větrné farmě, která je v současné době v provozu, a stane se tak prvním hybridním průmyslovým závodem v Chile.

Navzdory dopadu, který měl covid-19 na různá průmyslová odvětví, společnost Enel pokračuje ve svých plánech založených na obnovitelných zdrojích energie, které byly poznamenány postupem dekarbonizace.
Společnost Enel Green Power Chile zahájila výstavbu svého nového fotovoltaického solárního parku Azabache, který bude mít instalovaný výkon 60,9 MW – s přibližnou investicí 49 milionů USD – vzdálenou asi 10 km od města Calama v Antofagastě.
Po uvedení do provozu bude park Azabache spolupracovat s větrnou farmou Valle de los Vientos o výkonu 90 MW, v současné době provozovanou a vlastněnou také společností EGP Chile.
Díky kombinaci obou technologií výroby elektřiny založených na obnovitelné energii (fotovoltaické panely a větrné turbíny) se tak stane prvním hybridním průmyslovým závodem v Chile.
Fotovoltaický park, jehož výstavba by měla být dokončena na začátku roku 2021, bude mít odhadovanou roční produkci přibližně 184 GWh a počítá se snížením emisí přibližně o 136 300 tun CO2.

Zdroj: www.df.cl
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Chile

Pravidelné novinky e-mailem