Společnost Eurohold získala povolení ke koupi bulharského podniku ČEZ

Eurohold zdůrazňuje, že fúzi bulharských společností Skupiny ČEZ do její struktury podpoří energetická rada bulharských a mezinárodních odborníků s více než 25letými zkušenostmi v energetickém sektoru a vedoucí pozice ve velkých energetických společnostech ve východní Evropě.

energetika-(8).jpgKomise pro ochranu hospodářské soutěže (CPC) dnes umožnila společnosti Eurohold Bulgaria AD získat kontrolu nad dceřinými společnostmi Skupiny ČEZ v Bulharsku, oznámil kupující.

Povolení k akvizici je prostřednictvím speciálně vytvořené společnosti Eastern European Electric Company BV (EEEC), stoprocentně vlastněné společností Eurohold. Bulharská společnost se specializací na pojišťovnictví a leasing tedy plánuje realizovat svoji strategii pro vstup na nové regulované trhy v jihovýchodní Evropě a pro vytvoření přední regionální společnosti poskytující veřejné služby. Dohoda se týká přibližně dvou milionů spotřebitelů elektřiny v západním Bulharsku.

Eurohold zdůrazňuje, že fúzi bulharských společností Skupiny ČEZ do její struktury podpoří energetická rada bulharských a mezinárodních odborníků s více než 25letými zkušenostmi v energetickém sektoru a vedoucí pozice ve velkých energetických společnostech ve východní Evropě. Jsou to Gary Levsley, Dan Catalin Stanku a Georgi Mikov. Současné nejvyšší vedení společnosti ČEZ Bulharsko si udrží své pozice, aby byla zajištěna kontinuita v řízení, ujišťuje kupující.

„Dohodu o ČEZ vnímáme jako krok k vstupu do energetického podnikání a příležitost k diverzifikaci našeho portfolia. Eurohold má bohaté zkušenosti na regulovaných trzích a v akvizici a integraci nových společností v různých odvětvích. Za posledních 20 let jsme provedli přibližně 30 akvizic a nashromáždili jsme významné odborné znalosti,“ uvedl v oznámení Vasil Stefanov, vedoucí akvizic a fúzí společnosti Eurohold Bulgaria.

Eurohold projevil zájem o podnikání společnosti ČEZ, která dodává elektřinu do západního Bulharska, v roce 2019 po neúspěchu dohody mezi českou energetickou společností a společností Ginka Varbakova Inercom. Smlouva o dohodě byla podepsána 20. června 2019, ale CPC následně odmítla vydat povolení. Eurohold se odvolal u soudu a vyhrál. Ve výsledku si CPC dala více času na kontrolu dokumentů a, jak je zřejmé z dnešního oznámení, dospěla ke změně své pozice.

Zdroj: 12.11.2020 https://www.novinite.com
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Bulharsko

 
• Oblasti podnikání: Energetika
• Teritorium: Bulharsko