Společnost Foodpanda zavádí v Thajsku novou roznáškovou službu

Společnost oznámila spuštění 150 skladišť Pandamarts po celé Asii, které budou schopny do 25 minut dodat čerstvé potraviny a jiné produkty. V Bangkoku již existuje 13 skladů Pandamarts, avšak společnost chce tuto službu zavést i do dalších měst po celé zemi.

Generální ředitel společnosti Foodanda k nové službě dodal, že v centru Bangkoku je momentálně možné doručit z jednoho z velkých skladů nákup již za 20 minut, navíc chce v dalších hustě obydlených oblastech využívat i tzv. mikro sklady, ve kterých budou uloženy ty nejžádanější produkty.

Online obchod v Thajsku vloni vzrostl podle zprávy společnosti Google Temasek o 81 %, zatímco online prodej potravin vyrostl meziročně o 42 %. Foodpanda provozuje online obchody v osmi zemích a plánuje působit v celkem 12 zemích – v Thajsku, Singapuru, Hongkongu, Malajsii, Pákistánu, Tchaj-wanu, na Filipínách, v Bangladéši, Laosu, Kambodži, Myanmaru a Japonsku.

Foodpanda je vlastněna německou nadnárodní společností DeliveryHero, která provozuje podobné aplikace pro rozvoz jídla po celém světě. Podle společnosti MomentumWorks disponuje v Thajsku Foodpanda 23 % trhu, (za společností Grab s 50 % podílem a před společností Lineman s 20 %). Thajsko láká čím dál větší množství chytrých IT řešení z celého světa, zájem roste pomalu i ze strany českých firem.

Vypracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade Thajsko.
Zdroj: Foodpanda, MomentumWorks a Bangkok Post.

Pravidelné novinky e-mailem