Společnost GM využije technologii Google pro informační systémy vozidel

Počínaje rokem 2021 využije General Motors Co zabudovanou technologii Google k napájení navigace, hlasem aktivovaných ovládacích prvků a dalších funkcí informačních systémů vozidel.

Společnost GM uvedla, že nabídne Google Assistant, Mapy Google a další aplikace dostupné prostřednictvím obchodu s aplikacemi Google Play ve všech jejích vozech kromě čínského trhu. GM uvedla, že první vozidla s vestavěnou infotainmentovou technologií Google budou uvedena na trh v roce 2021, přičemž v následujících letech budou spuštěny další modely.
Společnost Google již dříve uzavřela dohodu o zavedení informační technologie do automobilů vyrobených spojeneckými automobilkami Renault-Nissan-Mitsubishi a Volvo Cars, které vlastní čínská skupina Zhejiang Geely Holding Group.
Po celá léta se GM a další výrobci zdráhali sdílet prostor na palubní desce s Google, Apple Inc (AAPL.O) a dalšími technologickými společnostmi, neboť se obávali ztráty kontroly nad cennými daty. Společnost GM bude i nadále nabízet služby společnosti Apple Inc CarPlay a AndroidAuto, které zákazníkům umožní promítnout verzi obrazovky smartphonu na obrazovku řídicího panelu.
General Motors byl průkopníkem v nabídce palubní služby concierge řidičům prostřednictvím systému Onstar, který spojuje řidiče s lidskými operátory. GM uvedl, že v této službě, která spojuje motoristy s operátory v případě nouze, bude pokračovat, za pomoci 100 školených techniků. 
Pro společnost Google znamená dohoda s GM potenciál vkládání technologie až pro 3,6 milionu aut ročně, což je počet ročně prodaných vozidel mimo Čínu v loňském roce. Aliance Renault-Nissan prodává ročně více než 10 milionů vozidel. Společnost Google Brady uvedla, že společnost diskutuje o možnostech dohod s dalšími výrobci automobilů, ale prozatím se zaměřuje na spouštění vestavěných systémů s GM (Renault-Nissan-Mitsubishi a Volvo).

Zdroj: https://www.reuters.com/article/us-autos-gm-google/gm-will-use-google-to-power-future-infotainment-systems-idUSKCN1VQ1VE
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kaceláře CzechTrade Chicago

 

Pravidelné novinky e-mailem