Společnost Northern Trust expanduje na východní pobřeží USA

Společnost Northern Trust vstoupila na trh ve Philadelphii s novou kanceláří, kterou označila za novinku v řadě kroků zaměřených na proniknutí na trh správy majetku na východním pobřeží.

Nová kancelář společnosti Northern Trust ve Philadelphii je další expanzí z Chicaga na východní pobřeží US od roku 2011, kdy byla založena pobočka ve Washingtonu, D.C. Nová kancelář je důkazem toho, že společnost Northern Trust vnímá východní pobřeží jako příležitost k růstu. Na svém domácím trhu (Midwest), na Floridě a v jižní Kalifornii funguje Northern Trust již celá desetiletí. Úsilí společnosti proniknout na východ získalo na dynamice začátkem roku 2005, kdy vstoupilo na trh v New Yorku, kterému dlouho dominovali například Goldman Sachs, JPMorgan Chase a Bank of New York Mellon. O tom, zda by společnost zakořeněná v regionu Midwest mohla proniknut na východní trh, panovaly určité skepse, ale podle zveřejněných informací o investicích společnosti Northern Trust nyní na východě přispívá čtvrtinou poplatků za správu majetku společnosti, tj. více než v západním regionu. Kromě New Yorku, Philadelphie a District of Columbia má Northern Trust kanceláře v Greenwichi, Conn., Atlantě, Wilmingtonu, Del. A Bostonu. Její operace na Floridě, patří také do východního regionu. V loňském roce růst poplatků ve východní oblasti překonal růst ve středních a západních regionech (o 6 procent a 10 procent). Northern Trust se mimo expanzi na východ stále zaměřuje z velké části na oblast Chicaga, kde má nyní po květnovém uzavření svého místa v Naperville sedm kanceláří. 

Zdroj: https://www.chicagobusiness.com/finance-banking/northern-trust-continues-look-east-philadelphia-expansion#adunit_path=news-data/finance
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade USA

 

Pravidelné novinky e-mailem