Společnost Rolls-Royce přijímá 400 zaměstnanců pro novou divizi modulárních jaderných elektráren

Pro české exportéry v tomto oboru se jedná o velmi zajímavou příležitost napojení se na nový dodavatelský řetězec.

Dceřiný závod Small Modular Reactor (SMR) pod taktovkou Rolls-Royce doufá, že do roku 2029 bude stavět miniaturní jaderné elektrárny, přičemž každá z nich by měla být schopna vyrobit dostatek energie pro přibližně milion domácností. Plány na novou výrobu již do firmy přinesly investice v řádu stovek milionů liber.

Ilustrační fotografie

Společnost Rolls-Royce SMR pověřila specialisty na nábor zaměstnanců v jaderné energetice, společnost RPOne, která je součástí skupiny Morson Group, aby podpořila její dosud největší náborovou kampaň. Již nyní inzeruje pracovní místa v Derby a Warringtonu.

Rolls-Royce uvedl, že plány na výrobu modulárních nukleárních reaktorů, které by byly vyráběny sériově s možností realizace a škálovatelnosti na celosvětové úrovni, by mohly po plném zprovoznění vytvořit 40 000 pracovních míst ve Velké Británii a přinést ekonomický prospěch ve výši 52 miliard liber.

Revoluce proti plastům. Startup Refork vyvinul rozložitelné příbory

Výroba těchto reaktorů by mohla hrát klíčovou roli při naplňování britské vládní strategie energetické bezpečnosti, která počítá s tím, že místo jednoho jaderného reaktoru za deset let bude postaven jeden jaderný reaktor ročně.

Vzhledem k velkému tlaku na ceny energií a energetickou nezávislost je vývoj modulárních jaderných elektráren ve Velké Británii jednou z priorit v oblasti energetiky. Jedná se o zajímavou příležitost také pro české exportéry, kteří již mají s produkcí dílů a technologie pro jaderný průmysl zkušenosti.

Zdroj: Business-Live 
Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Spojené království.

• Témata: Ekonomika ve světě
• Teritorium: Evropa | Velká Británie | Zahraničí