Společnost Samsung C&T vyhrála v Malajsii kontrakt na stavbu nákupního komplexu ve výši 179 milionů dolarů


  • Země: KR – Korejská republika
  • Datum zveřejnění: 08.07.2019

Jihokorejská společnost Samsung C&T Corp. uzavřela dohodu ve výši 179 milionů dolarů na vybudování nákupního komplexu v Malajsii. Samsung C&T v neděli uvedl, že obdržel potvrzení od Arah Moden Sdn Bhd., který mu udělil vedení projektu výstavby šestipodlažního nákupního komplexu v centru Kuala Lumpur v Malajsii.
Očekává se, že výstavba takzvaného projektu KLCC Lot L a M Podium bude stát asi 179 milionů dolarů. Zahájení prací se plánuje v nadcházejícím týdnu a stavba by měla být dokončena do října 2022.
Šestipodlažní nákupní komplex je součástí projektu malajského vládního centra Kuala Lumpur City Center (KLCC), jehož cílem je nainstalovat multifunkční část v Kuala Lumpur v Malajsii, která se skládá z nejvyšších budov dvojčat na světě, nákupního centra, kancelářských budov a hotelů.
Nákupní komplex, který se bude nacházet v areálu, bude hostit nákupní centra a obchodní domy, stejně jako galerie malajské ropné a plynárenské společnosti Petronas. Bude napojena na stanici metra, která je ve výstavbě, a část budovy bude udržována bez pilířů pro atypickou stavbu.
Společnost Samsung C&T úspěšně dokončila budovu Dondaemun Design Plaza (DDP), největší atypickou budovu na světě v Soulu, kterou navrhla světoznámá architektka Zaha Hadid. To taktéž pomohlo navázat úzký vztah s KLCC (Holdings) Sdn Bhd, mateřské společnosti vlastnící projekt Arah Moden Sdn Bhd, která kontrahuje mnoho stavebních projektů od korejské firmy v Malajsii.
Samsung C&T úspěšně realizoval různé projekty, jako jsou Petronas Twin Towers a Maxis Tower v Malajsii. Další projekty pro Star Residences KLCC, UM City, Merdeka PNB 118 a KLCC Lot 91 jsou podle Samsung C&T také ve výstavbě.

Zdroj: PulseNews
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Soulu

 

Souborové přílohy

Pravidelné novinky e-mailem