Zdroj: CzechTrade

Společnost Světové banky získává 10 % největší bulharské penzijní společnosti Doverie

Bulharsko se potýká se stárnutím populace a schodkem důchodového účtu. Tento fakt přináší celou řadu možností investic českých firem do terciální sféry zabezpečení budoucích penzistů.

Jako perspektivní oblast investic si Bulharsko vyhodnotila společnost International Financial Corporation. International Financial Corporation se stává akcionářem penzijní společnosti Doverie. Instituce, která je součástí skupiny Světové banky, kupuje téměř 10 % kapitálu bulharské společnosti.

Ilustrační fotografie

Doverie je lídrem na bulharském trhu penzijního pojištění. Společnost spravuje největší univerzální a profesionální fondy v zemi a je třetí mezi dobrovolnými fondy. Doverie operuje s aktivy ve výši téměř 4,5 miliardy lev nebo 24,5 % podílem na trhu podle údajů Komise pro finanční dohled (FSC) k září. Ve společnosti je pojištěno přes 1,2 milionu lidí.

Většinovým vlastníkem Trust s téměř 93 % kapitálu až do doby před transakcí s International Finance Corporation byl rakouský finanční holding Vienna Insurance Group, který v Bulharsku vlastní také pojistitele Bulstrad Vienna Insurance Group a Bulstrad Life Vienna. Insurance Group, správcovskou společnost DV Asset Management a investičního zprostředkovatele DV Invest. Třetím největším akcionářem je odborová organizace KNSB, která drží 6,83 % kapitálu.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Bulharsko.
Zdroj: www.economy.bg

• Oblasti podnikání: Investice | Služby
• Teritorium: Bulharsko | Evropa | Zahraničí

Doporučujeme