Spotřeba hovězího masa bude v Brazílii a Argentině i nadále klesat

Asijsko-pacifický region je jedinou oblastí na světě, kde je odhadován růst spotřeby hovězího masa. Naopak v Brazílii a Argentině bude podle expertů nahrazeno hovězí kuřecím.

Dle zprávy Organizace pro výživu a zemědělství (FAO) a Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) vydané na začátku července, se ve většině zemí s vysokou spotřebou hovězího masa na osobu očekává její pokles.

Ilustrační fotografie

V Latinské Americe by důvodem mohl být stále klesající plat, který se za poslední dekádu snižoval o 1,8 % ročně. V Oceánii, ale také v Severní a Jižní Americe, kde je preference hovězího masa jednou z nejvyšších na světě, se očekává pokles o 2 % v Brazílii a Kanadě, 4 % v USA, 5 % v Argentině a až o 15 % v Oceánii. Hovězí maso bude nahrazeno masem drůbežím.

Jak dopadá na brazilskou ekonomiku vláda prezidenta Bolsonara?

Spotřeba hovězího masa na osobu vzroste podle expertů v Číně. Čína je po USA druhým největším konzumentem hovězího masa na světě, a poté, co za poslední desetiletí vykázala nárůst v konzumaci hovězího o 50 %, odhaduje do roku 2031 další 10% nárůst.

Ačkoli je nárůst odhadován pouze pro asijsko-pacifický region, celosvětově tak i přesto vzroste o 76 milionů tun do roku 2031, spotřeba na hlavu však může v příštích deseti letech klesnout o dvě procenta.

Zpracoval kolektiv pracovníků kanceláře CzechTrade Brazílie.
Zdroj: avisite.com.br

• Teritorium: Argentina | Brazílie | Zahraničí