Spotřebitelské výdaje USA v červenci mírně vzrostly

Spotřebitelé v USA v červenci zvýšili své výdaje o 1,9 %. Ministerstvo obchodu rovněž uvedlo, že v červenci po dvou měsících poklesu vzrostl příjem o 0,4 %.

Spotřebitelé v USA minulý měsíc zvýšili své výdaje o 1,9 %. Červencový zisk znamenal třetí přímé měsíční zvýšení spotřebitelských výdajů, hlavní hnací síly americké ekonomiky, ale představovalo zpomalení oproti předchozím dvěma měsícům. Zpráva ministerstva obchodu rovněž ukázala, že v červenci po dvou měsících poklesu vzrostl příjem o 0,4 %.

Zpráva o spotřebitelských výdajích přichází uprostřed mlhavé ekonomické situace s vysokou nezaměstnaností a hlubokou nejistotou ohledně toho, kdy bude zdravotní krize vyřešena a kdy se lidé a společnosti budou cítit natolik sebevědomí, aby mohli znovu utrácet.

Ekonomika USA po katastrofickém poklesu ve 2. čtvrtletí pravděpodobně znovu expanduje. Prodej domů a automobilů byl silný. Ceny akcií dosáhly rekordních výšin. Trvale vysoká úroveň potvrzených případů covidu-19 poškodila několik průmyslových odvětví, zejména odvětví cestovního ruchu a volnočasové zábavy. V posledním srpnovém týdnu požádalo o podporu v nezaměstnanosti zhruba jeden milion lidí, což je historicky vysoká úroveň.

Zdroj: www.cnbc.com
Zpracoval kolektiv zaměstnanců zahraniční kanceláře CzechTrade Chicago
• Témata: Koronavirus svět
• Oblasti podnikání: Maloobchod
• Teritorium: Spojené státy americké