Zdroj: CzechTrade

Srbsko investuje do posílení dopravní infrastruktury

V Srbsku je v současné době aktivních na 100 tisíc stavenišť v oblasti dopravní infrastruktury, přičemž souhrnná cena aktivních projektů přesahuje 20 miliard euro.

Ministerstvo výstavby, dopravy a infrastruktury Srbska udává, že v posledních 10 letech bylo v zemi postaveno na 400 kilometrů dálnic a rychlostních silnic z celkové délky dálniční sítě 937 kilometrů.

Ilustrační fotografie

Dostupné údaje ukazují, že délka srbské sítě silnic první a druhé třídy činí přes 16 000 kilometrů, na kterých je umístěno na 2 800 mostů. Resortní ministerstvo ve své zprávě rovněž uvádí, že v současné době je ve výstavbě 10 dálnic a rychlostních silnic a v dubnu roku 2023 by měla být dokončena 21 kilometrů dlouhá část silničního obchvatu okolo Bělehradu. Tím vzroste celková délka vnějšího silničního okruhu srbského hlavního města na 47 kilometrů. 

Ministerstvo výstavby ve svém vyjádření také potvrzuje informaci, že navzdory rostoucí krizi spojené s cenami paliv a materiálů na světových trzích se investoři i nadále aktivně zajímají o nové infrastrukturní projekty, které srbský stát hodlá realizovat.

„V tuto dobu od realizátorů prozatím neevidujeme zpoždění v termínech výstavby. Vzhledem k energetické krizi a konfliktu na východě Evropy se nyní našimi prioritami staly jednak splavnost řek nezbytná pro dovoz uhlí ze sousedních zemí a dále zabezpečení materiálů potřebných pro další fungování stavebního odvětví,“ uvádí srbské Ministerstvo výstavby.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Srbsko.
Zdroj: biznis.rs

• Témata: Ekonomika ve světě
• Oblasti podnikání: Stavebnictví a stavební materiály
• Teritorium: Evropa | Srbsko | Zahraničí