Srpen bude pro americký maloobchodní dovoz rekordní

Národní maloobchodní federace (NRF) očekává zahájení hlavní sezóny s velkým třeskem. Srpen překoná květnový rekord v dovozu.

Skupina vidí, že dovoz do největších maloobchodních kontejnerových přístavů v zemi se v srpnu zvýšil o 12,6 % na 2,37 milionu dvacetimetrových ekvivalentních jednotek, což je vyšší, než nedávný měsíční rekord 2,33 milionu stanovený v květnu.

„Srpen je začátkem hlavní sezóny, kdy se maloobchodníci každý rok zásobují vánočním zbožím,“ uvádí se ve zprávě. „Mnoho maloobchodníků letos zvyšuje své zásilky v rámci svých strategií k zajištění, že během svátků bude k dispozici dostatek zásob.“ Co se stane, když se sem kontejnery dostanou, zůstává problémem.

Trhy nákladní dopravy vstupují do druhého roku bezprecedentního narušení způsobeného rekordní spotřebitelskou poptávkou a dopravní sítí trpící nedostatkem pracovní síly a vybavení, které by naplnilo potřebu.

„Napětí pokračující ekonomické expanze vytváří značný tlak na logistický dodavatelský řetězec,“ řekl Ben Hackett, zakladatel Hackett associates, která spolupracuje s NRF na výrobě měsíčních prognóz kontejnerů. „Jsme svědky nedostatečné přepravní kapacity v kombinaci s přetížením přístavů, protože plavidla se řadí do fronty na vyložení zboží z Asie i Evropy.“

Zpracoval kolektiv zaměstnanců zahraniční kanceláře CzechTrade USA.
Zdroj: Freightwaves.com
• Témata: Ekonomika ve světě
• Oblasti podnikání: Doprava, logistika