Startuje třetí ročník soutěže STARTupUJ NA VYSOČINĚ

Začínající podnikatelé z Kraje Vysočina nebo i jen zájemci o podnikání včetně studentů mohou své přihlášky do soutěže podávat až do 15. října.

Zájemci se mohou přihlásit ve tří soutěžních kategoriích: plánovaný inovativní podnikatelský projekt, realizovaný inovativní projekt a studentský inovativní projekt. Ve jednotlivých kategoriích čeká na vítěze odměna ve výši 30 tis. korun od Kraje Vysočina a pomoc s podnikáním od specialistů agentury CzechInvest.

Přihlášení do soutěže je otevřené od 1. září do 15. října 2023 | Kraj Vysočina

„Podpora startupů a inovativních řešení se vyplácí a takovýto projekt, který podporuje jak realizované projekty, tak ty studentské, je v kraji ojedinělý. Těší nás, že tuto soutěž přinášíme do regionu ve spolupráci s Krajem Vysočina a že se tu setkáváme s velmi zajímavými a inovativními nápady. Soutěž podnikatele podpoří v dalším rozvoji jejich byznysu a díky zkušeným mentorům, se kterými v rámci soutěže spolupracujeme, si zájemci odnesou aktuální informace a feedback na svůj projekt,“ uvedla Adéla Lánová, ředitelka regionální kanceláře Jihlava agentury CzechInvest.

Zájemci o soutěž se mohou přihlásit do tří soutěžních kategoriích, a to plánovaný inovativní podnikatelský projekt, realizovaný inovativní projekt a studentský inovativní projekt. Vítěze vybere odborná porota složená ze zástupců CzechInvestu a partnerů soutěže, která bude hodnotit zejména originalitu a inovativnost záměru, jeho realizovatelnost či udržitelnost a kvalitu zpracování. Slavnostní vyhlášení vítězů soutěže je plánované na polovinu listopadu 2023 na půdě Vysoké školy polytechnické v Jihlavě.

I letos jsou během období registrace pro širokou veřejnost i potenciální zájemce o soutěž připravené také tři online workshopy zdarma na témata spojená se začátkem podnikání. Webináře povedou zkušení mentoři, 27. 9. se bude konat Podnikatelský záměr v kostce s Hanou Šudákovou z Jihomoravského inovačního centra, 4. 11. Podnikatelské finance pro začátečníky opět s Hanou Šudákovou a nakonec 11. 10. webinář Odprezentujte se skvěle napoprvé s Ivo Denemarkem z CzechInvestu.

Soutěž STARTupUJ NA VYSOČINĚ vyhlašuje každým druhým rokem agentura CzechInvest ve spolupráci s hlavním finančním partnerem Krajem Vysočina. Záštitu nad letošním ročníkem převzala Mgr. Hana Hajnová, náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje, územního plánu a stavebního řádu, Fond Vysočiny, NNO. Dalšími partnery soutěže jsou Vysoká škola polytechnická Jihlava a Krajská hospodářská komora Kraje Vysočina. Sponzory soutěže jsou pak firmy DVOŘÁK-svahové sekačky, Plastia, Archeon Group a MYCO, které do soutěže věnovaly věcné a další dary.

Bližší informace o soutěži včetně informací o webinářích jsou uvedeny na stránkách CzechInvestu.

• Teritorium: Česká republika | Vysočina kraj

Doporučujeme