Státní energetická společnost PLN postaví největší vodní elektrárnu v Indonésii

Kapacita nové hydroelektrárny v Severním Kalimantanu bude činit 1350 MW s odhadovanou investicí 2 mld. USD

Státní energetická společnost PLN plánuje v severním Kalimantanu postavit největší vodní elektrárnu v Indonésii s cílem generovat elektrickou energii pro průmyslovou a přístavní zónu Tanah Kuning-Mangkupadi (KIPI).
Ředitelka PLN pro strategické zadávání zakázek Sripeni Inten Cahyani uvedla, že kapacita nové hydroelektrárny bude činit 1350 MW a měla by být postavena do šesti let. „Projekt bude podporovat hutní průmysl v KIPI Tanah Kuning. Poptávku po elektřině v této oblasti může uspokojit pouze vodní elektrárna, “uvedla ředitelka při příležitosti setkání novinářů s Koordinujícím ministrem pro námořní otázky Luhuta Pandjaitana a  se zástupci Ministerstva energetiky a nerostných zdrojů.
Ministerstvo odhaduje investice do projektu vodní elektrárny na 2 miliardy USD. Kladen je velký důraz na to, že projekt výstavby největší hydroelektrárny v zemi je součástí úsilí o dosažení cílů v oblasti obnovitelné energie ve výši 23 procent národního energetického mixu do roku 2025.
Severní Kalimantan je bohatý na vodní potenciál a ministerstvo chce jako regulátor usilovat o více projektů budování elektřiny z obnovitelných zdrojů. Podle plánu rozvoje elektrifikace a budování nových zdrojů elektřiny státní společnosti PLN na období let 2019–2028 by mohla řeka Kayan v Severním Kalimantanu vyrábět elektřinu s kapacitou 6×150 MW a existuje zde také potenciál pro sedm dalších vodních elektráren s celkovou kapacitou 3350 MW.

Zpracoval tým CzechTrade Jakarta
Zdroj: Jakarta Post

Pravidelné novinky e-mailem