Stavebnictví v Mexiku nabírá nový dech

Stavební průmysl v Mexiku vzrostl letos v květnu ve srovnání s dubnem o 2,2 %. Je tak jedním z nejdůležitějších sektorů.

Stavebnictví je jedním z hlavních sektorů mexické ekonomiky a nejdůležitějším sektorem z hlediska tržní hodnoty v celé Latinské Americe. Přitahuje mnoho veřejných a soukromých investic. Navíc infrastrukturální projekty vytvářejí mnoho pracovních míst. Stavebnictví svou poptávkou po vstupech z jiných odvětví podporuje i ekonomickou aktivitu navazujících odvětví.

Ilustrační fotografie

Navzdory recesi, která započala v důsledku pandemie, Světová banka předpovídá, že se téměř všechny latinskoamerické země začnou zotavovat v letošním roce. Odhaduje jim růst o 2,8 % v roce 2022 a o 2,6 % v roce 2023. Stavební sektor bude hrát důležitou roli, jelikož místní ekonomika je závislá na stavebním trhu a všechny práce, které byly pandemií přerušeny, byly již aktivovány nebo budou brzy obnoveny.

V květnu tohoto roku vzrostlo stavebnictví v Mexiku meziměsíčně o 2,2 %, což je o více než 1,1 miliardy dolarů. V meziročním srovnání o 6,2 %. V lednu roku 2022 byl meziměsíční nárůst rovněž 2,2 %. V únoru klesla hodnota o 1,7 %, v březnu vzrostla o 2,1 % a v dubnu klesla o 1,8 %.

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Mexiko. 
Zdroj: bnamericas.com

• Oblasti podnikání: Stavebnictví a stavební materiály
• Teritorium: Amerika | Mexiko | Zahraničí