Steve Forbes komentuje zprávu o nových pracovních místech: „Šílené, matoucí“ mandáty poškozující americkou ekonomiku

Forbes označil mandáty americké vlády ohledně covidu za „matoucí“.

Šéfredaktor časopisu Forbes Media Steve Forbes v pátek reagoval na horší než očekávaná data nově vytvořených pracovních míst v USA. Americká ekonomika v září vytvořila pouze 194 tisíc pracovních míst, což je nízko pod předpokládanou hodnotu oficiálních odhadů. V zářijové zprávě o zaměstnanosti Bidenova vláda USA uvedla,  že pomalejší růst pracovních míst souvisí s mandáty ohledně covid-19, které se týkají vládních pracovníků.

Steve Forbes reagoval konkrétně na zprávu, která se týkala Bidenových mandátů. Ty jsou podle něj velmi matoucí a vedou k tomu, že jsou lidé propuštění ze zaměstnání. Týká se to i zdravotníků, kteří jsou propouštěni v době, kdy je jich nedostatek. Velký pokles pracovních míst nepřišel v soukromém sektoru, který v září vzrostl o téměř 300 000 a revidoval za červenec a srpen o dalších 100 000.

Velký propad byl u vládních pracovníků, zejména ve školách, kde byly tyto mandáty aplikovány. Tento pokles pracovních míst poukazuje na ekenomické problémy způsobené vládou – nikoli na přirozený průběh americké ekonomiky, která by se rychle zotavila, nebýt těchto mandátů.

Zpracoval kolektiv zaměstnanců zahraniční kanceláře CzechTrade USA.
Zdroj: www.foxnews.com
• Oblasti podnikání: Služby | Vzdělávání, lidské zdroje