Zdroj: CzechTrade

Středoamerická banka pro ekonomickou integraci investuje do rozvoje Salvadoru

V příštím roce má z fondů Středoamerické banky pro ekonomickou integraci putovat až miliarda dolarů na dva klíčové projekty v Salvadoru.

Prioritu v investicích mají primárně dva projekty. Prvních z nich je vybudování takzvaného pacifického vlaku, který se má napojit i na guatemalský železniční systém, přes který by se mělo dát dostat až k projektu Mayského vlaku v Mexiku.

Ilustrační fotografie

Projekt počítá s využitím 343 km již existující tratě a výstavbou 193 km tratě nové. Tento projekt nemá za cíl pouze zlepšit přepravu v oblasti, ale také pozvednout její ekonomický rozvoj a zajistit její lepší mezinárodní propojení.

Druhý plánovaný projekt nese název Los Chorros a obsahuje výstavbu nového viaduktu a rozšíření již existující dálnice na několika místech až na 8 jízdních pruhů. Toto rozšíření je součástí expanze celého západního koridoru, který má zajistit lepší dopravní spojení, bezpečnost a logistiku pro přepravu zboží.

Vláda nabídla firmám, které budou viadukt stavět, daňové prázdniny. Zájem o účast v těchto projektech již projevily některé jihokorejské firmy. Zákonodárci už schválili úvěr, který se Středoamerickou bankou pro ekonomickou integraci dohodli na financování těchto projektů.

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Mexiko. 
Zdroj: Bnamericas.com

• Teritorium: Amerika | Salvador | Zahraničí

Doporučujeme