Zdroj: CzechTrade

Supermarkety v Německu testují nové zálohovací automaty na láhve

Přichází změna ve světě vratných lahví v Německu. Nové automaty umožňují rychlé a efektivní vrácení plastových lahví a plechovek.

Systém záloh na obaly je dnes v Německu již běžně rozšířený. Téměř v každé prodejně lze najít automat na vrácení různých druhů lahví. Doposud systém vrácení probíhal tak, že zákazník do automatu vracel láhve po kusech. Nyní přichází změna v podobě nových automatů.

Ilustrační fotografie

Nový sběrný automat tzv. XXL-Pfandautomat testuje 30 poboček po celé zemi a již se jeví jako mimořádně úspěšný.

Jedna z výhod tkví ve sběrném bubnu automatu, který je navržen tak, aby poskytl dostatek prostoru pro vrácení hned několika PET láhví či plechovek najednou. Automat zvládne současně zpracovat až 100 kusů tohoto obalového odpadu.

ExportMag.cz: V Německu zaujala hra pro nevidomé, ti se podílejí i na jejím vývoji

Do bubnu automatu lze vkládat jak opakovaně použitelné láhve tzv. Mehrwegflaschen, tak i jednorázové láhve tzv. Einwegflaschen a plechovky. Láhve a plechovky, které nejsou zálohované, automat vytřídí sám. Skleněné láhve se však nadále musí třídit do samostatných automatů.

XXL-Pfandautomaty lze vyzkoušet v prodejnách Aldi Nord v Bunde, Hattingenu, Wilhelmshavenu a Aldi Süd v Cáchách. Dále jsou v provozu na pobočkách prodejen Edeka v Adelsdorfu, Berlíně, Drážďanech, Eilenburgu, Gross-Geraud, Hamburku, Kronachu, Pridorfu, Sulzbachu a Tübingenu. Automaty lze nalézt také na pobočkách společnosti Netto Marken-Discount v Brémách, Dortmundu, Duisburgu, Obertraublingu a Norimberku. Společnost Rewe testuje automaty v Hertenu, Neckargemündu, Oldenburgu, Regensburgu a Waibstadtu.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Německo. 
Zdroj: Spiegel

• Teritorium: Evropa | Německo | Zahraničí

Doporučujeme