Švédská dceřiná společnost aerolinky NORWEGIAN je na pokraji bankrotu

Navzdory tomu společnost věří ve své uzdravení díky přijatému krizovému plánu a úpisu nových akcií.

Švédská dceřiná společnost Norwegian Air Sweden AB zažádala o bankrot u okresního soudu ve Stockholmu, uvedl deník Dagens Industri. Zároveň se zastavily akcie Norwegian na burze v Oslu. „Plán již dříve spočíval v tom, že švédská společnost bude zlikvidována, ale dluhy, které nebylo možné vyrovnat, ji přinutily k bankrotu,“ uvedla komunikační manažerka Charlotte Holmbergh Jacobsson.

„Mohu potvrdit, že jsme podali návrh o bankrot u okresního soudu v Attundě pro společnost Norwegian Air Sweden AB“, potvrdila Charlotte Holmbergh Jacobsson. „Zákazníků se situace nedotkne,“, dodala. Zároveň byl pozastaven obchod s akciemi společnosti NORWEGIAN na burze v Oslu. Stalo se tak poté, co společnost před otevřením burzy oznámila výsledky nové emise akcií, která společnosti dala nový kapitál 6 miliard NOK.

V této emisi akcií figuroval norský miliardář John Fredriksen prostřednictvím společnosti Geveran Trading, kterou částečně vlastní. Geveran Trading získala v emisi 139,8 milionů akcií, jejichž celková cena je podle deníku E24.no odhadována na 875 milionů NOK. Společnost Norwegian představila na začátku května podmínky této nové emise akcií. Ty jsou součástí nejnovějšího krizového plánu společnosti, kterým se snaží překonat pandemii.

Článek připravil kolektiv pracovníků CzechTrade Švédsko.
Zdroj: Iva Horvatovic, SVT Nyheter
• Témata: Ekonomika ve světě
• Oblasti podnikání: Letecký průmysl
• Teritorium: Evropa | Norsko | Švédsko | Zahraničí