Švédské Volvo překonává rekord v prodeji aut již šestý rok po sobě

Automobilka Volvo oznámila na letošní rok rekordní nárůst prodejů, nicméně do těchto čísel ještě určitě zasáhne vliv epidemie koronaviru.

Automobilka Volvo oznámila, že v roce 2019 překonala rekord v prodeji automobilů. Předpokládá se, že tento rok prodeje ještě vzrostou. To však není v tuto chvíli jisté, jelikož tržby může z velké míry ovlivnit nový virus, který se postupně šíří celou Evropou i světem.

Generální ředitel Hankan Samuelsson vydal prohlášení, že společnost poprvé za celkovou svou existenci prodala více než 700 000 automobilů. Prodej vzrostl na všech třech jejich hlavních trzích, v Evropě vzrostl o 7,0 procent, ve Spojených státech o 10,1 procenta a v Číně o 18,7 procenta. Příjmy za tento rok vzrostly o 8,5 procenta na 274 miliard švédských korun.

Výrobce automobilů, který je ve vlastnictví čínské společnosti Geely, vykázal čistý zisk 7,1 mld. korun (tj. 740 mil. dolarů, 673 mil. EUR), oproti 6,8 miliardám korun v předchozím roce.

K údajům o prodeji v roce 2020 se zatím společnost nevyjádřila, již nyní je jasné, že budou výrazně ovlivněny šířením nového viru. Některé automobilové společnosti kvůli různým komplikacím museli dokonce omezit či uzavřít svoji výrobu v Číně.

Nyní se společnost Volvo chce vydat jiným směrem a zaměřit se na elektrifikaci svých vozidel a uvádět na trh pouze hybridní či elektronická auta.

Zvyšování výroby automobilky Volvo představuje mimo jiné i příležitost pro subdodavatele, a to nejen ze Švédska. Kancelář agentury CzechTrade ve Stockholmu chystá na rok 2020 uspořádat tzv. Sourcing Day pro nákupčí Volvo.

Připravil kolektiv pracovníků CzechTrade Stockholm.
S využitím zdroje: the Local

Pravidelné novinky e-mailem