Zdroj: CzechTrade

Světový lídr v přechodu na obnovitelné zdroje město Adelaide chystá konferenci o obnovitelné energetice

Jižní Austrálie je světovou jedničkou v pokrývání vlastních energetických nároků z obnovitelných zdrojů.

Jak docílila až 100 % pokrytí svých energetických nároků z obnovitelných zdrojů, bude prezentovat na mezinárodní konferenci Australian International Renewable Energy Conference (AUSIREC), která se bude konat v dubnu 2024. Do australského Adelaide, jež je lídrem v obnovitelných zdrojích, přitáhne přes tři a půl tisíce odborníků z energetického odvětví a mnoho vládních delegátů.

Ilustrační fotografie

Právě Jižní Austrálie má nakročeno stát se prvním státem schopným operovat energetickou sít bez využití synchronních generátorů. Stát dlouhodobě překonává rekordy v získávání zelené energie. V minulém měsíci například sluneční a větrná energie pokryla energetické nároky Jižní Austrálie z 85,4 %, což je nový rekord.

V prosinci 2022 pak dokonce v deseti po sobě jdoucích dnech větrné turbíny spolu se solárními farmami pokryly veškeré energetické nároky státu ze 100 %.

Refork je Vizionářem roku 2022. Jak začal příběh startupu, který vyvinul alternativu za plasty?

Jižní Austrálie je světovým lídrem v přechodu k zelené energetice a jediná na světě operující gigawattovou sítí, které se opakovaně daří pokrýt její nároky ze solárních a větrných elektráren.

Pořádání IREC 2024 je tak pro městečko Adelaide skvělou příležitostí prezentovat možnosti v oblasti obnovitelných zdrojů, ve kterém jde příkladem.

Ministr energetiky Tom Koutsantonis se vyjádřil, že pro město Adelaide je poctou pořádat konferenci takového rozsahu a zároveň příležitost prezentovat svoje dosavadní výsledky v přechodu na obnovitelné zdroje včetně plánovaného hubu na vodíkovou energii v Upper Spencer Gulf.

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře agentury CzechTrade Austrálie. 
Zdroj: https://reneweconomy.com.au

• Oblasti podnikání: Energetika

Doporučujeme