Tendr na výstavbu nové linky metra v Chile

Připravuje se tendr na výstavbu linky č. 7 metra v Santiagu de Chile, která propojí městské části Renca a Vitacura.

V Chile se připravuje jeden z největších projektů pro příští roky na výstavbu budoucí linky č. 7 metra v Santiagu de Chile v hodnotě dosahující 2528 milionů USD, o kterém se již uvažovalo v době prezidentského mandátu Michelle Bachelet v roce 2017. Podle návrhu tato linka (šedé barvy) spojí městské části Renca a Vitacura o celkové délce 25,8 kilometrů a počítá se s 19 stanicemi.

Budoucí linka č. 7 bude vedena městskými částmi Las Condes, Providencia, Santiago, Quinta Normal a Cerro Navia. Tato nová linka by měla pomoci s připojením Rency na stávající síť metra a odlehčit přetížení nejstarší páteřní linky č. 1.

První práce by měly být zahájeny v roce 2021 a spuštění provozu je plánováno na rok 2028. Investorem je městský dopravní podnik Empresa de Transporte de Pasajeros Metro S.A., který je zároveň vyhlašovatelem tendru, o dodavatelích by mělo být rozhodnuto nejpozději v únoru 2021, ale může dojít ke zpoždění z důvodu pandemie covidu-19.

Bude se jednat o podzemní linku metra s automatickými vlakovými soupravami bez řidiče, kolejové soupravy budou ve stanicích napájeny lištou pod perony a stanice budou bez obslužného personálu. Ve stanicích budou instalovány bezpečnostní skleněné dveře, které budou oddělovat peron od kolejiště. Veškeré systémy budou plně automatické.

Jedná se o mezinárodní projekt, do kterého budou zapojeny zahraniční firmy z jednotlivých oborů a tato příležitost je také otevřena pro české firmy. Poptávány jsou kolejové výhybky, přístupové kartové systémy a validátory, signalizační a zabezpečovací zařízení, bezpečnostní kamerové systémy, komunikační zařízení, transformátory pro měnírny, osvětlení, ventilace a vzduchotechnika a další položky.

Pro více informací kontaktujte zahraniční kancelář CzechTrade v Santiagu de Chile. Je připravena poskytnou detailní informace o připravovaném projektu a propojit vás s investorem a zainteresovanými lokálními partnery.

Zdroj: Empresa de Transporte de Pasajeros Metro S.A.
Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Chile

Pravidelné novinky e-mailem