Zdroj: CzechTrade

Tesco v Maďarsku předstihla česká společnost Kifli.hu

Společnost Kifli.hu, český Rohlík.cz, předstihla Tesco na pozici lídra trhu v oblasti online supermarketů v Maďarsku.

Podle průzkumu GKID-Mastercard eTOPLISTA 2022 je největším hráčem na poli online prodejců potravin a drogerie společnost Kifli.hu, která předstihla britské Tesco.

Ilustrační fotografie

Před dvěma lety se společnost umístila na 12. místě žebříčku, loni byla šestá a úspěšný rok 2022 s více než 40% růstem ji posunul na páté místo v žebříčku. Absolutním lídrem zůstává e-shop Emag, společnost Alza.hu si udržela druhé místo.

Kifli.hu, nyní největší online supermarket v Maďarsku, se po sesazení Tesca z trůnu chystá na další velký krok, neboť oznámil, že od června začíná působit také v Székesfehérváru, potvrdil serveru Forbes.hu PR manažer společnosti Dávid Nagy. V současné době jsou služby on-line supermarketu s českými kořeny Kifli.hu k dispozici v Budapešti a jejím okolí, stejně jako v oblastech blízko populárních jezer Balaton a Velencei-tó. Nyní se k nim přidává i krajské město Székesfehérvár.

Nový generální ředitel Gabriel Makki oznámil, že společnost Kifli.hu v roce 2023 plánuje pokračovat v růstu jak z hlediska oblasti doručování, tak z hlediska služeb, a jejím cílem je, aby Kifli.hu v budoucnu doručovalo do každé domácnosti.

Zpracoval tým zahraniční kanceláře CzechTrade Maďarsko.
Zdroj: www.forbes.hu

• Oblasti podnikání: Maloobchod | Obchod | Potravinářský průmysl
• Teritorium: Evropa | Maďarsko | Zahraničí

Doporučujeme