Zdroj: CzechTrade

Tesla může být další firmou, která přesune svou výrobu z Asie do Mexika

Americká firma Tesla uvažuje o přesunu výrobní továrny na elektromobily na sever Mexika. Kvůli vzrůstajících výrobním nákladům není jedinou firmou, která dospěla k tomuto rozhodnutí.

Americká automobilka Tesla by mohla přesunout svou výrobní fabriku z Asie do severního Mexika poblíž města Monterrey. To by výrazným způsobem pomohlo oblasti stát se světovým centrem elektromobility. Výrobu elektromobilů zde již oznámily některé čínské automobilky a mexický prezident zde plánuje co nejdříve rozjet výrobu lithiových baterií.

Ilustrační fotografie

Představitelé mexického státu Nuevo León, kde město Monterrey leží, doufají, že s příchodem firmy Tesla do regionu by mohla nastat revoluce v elektromobilitě v Mexiku. V současné době jde většina výroby na export do USA. Přáli by si, aby více elektromobilů zůstávalo i na mexickém trhu.

V současné době má ve státě Nuevo León svou výrobu již pět firem, které jsou dodavateli firmy Tesla. V Mexiku se již vyrábí sedačky, senzory nebo části motorů do Tesly. Stále více firem uvažuje o svém přesunu výroby do Mexika. Pokud by opravdu Tesla rozhodla o přesunu své továrny, předpokládá se, že by jí následovalo více jejich dodavatelů.

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Mexiko.
Zdroj: Forbes.mx

• Teritorium: Amerika | Mexiko | Zahraničí

Doporučujeme