Zdroj: CzechTrade

Tesla postaví továrnu na skladování energie Megapack v Šanghaji

Americká automobilka Tesla oznámila, že postaví novou továrnu v Číně. Věnovat se bude výrobě produktu značky Megapack pro skladování energie. Jde o první takovou továrnu mimo USA.

Tesla v roce 2019 postavila svou první zámořskou gigafactory v Šanghaji. Závod je nyní schopen produkovat 22 000 aut týdně a vyvážet do Evropy. Nový závod je naplánován k zahájení výroby ve druhém čtvrtletí roku 2024.

Ilustrační fotografie | Fedor Selivanov / Shutterstock.com

Nová továrna, která doplní obrovský stávající závod na výrobu elektroaut v Šanghaji, bude zpočátku vyrábět 10 000 jednotek Megapack ročně, což se rovná přibližně 40 gigawatthodinám skladování energie, která se budou prodávat po celém světě. Megapacky jsou lithium-iontové baterie Tesly, které se používají pro bateriové skladovací elektrárny.

Tesla generuje většinu výdělku z produkce elektrických aut, přičemž její generální ředitel Elon Musk se zavázal rozšířit obchod se solární energií a bateriemi na zhruba stejnou velikost. Zástupce generálního tajemníka šanghajské městské vlády Zhuang Mudi uvedl, že projekt skladování energie se stane důležitou silou pro podporu rozvoje nového odvětví skladování energie v Šanghaji a zelené a nízkouhlíkové transformace města. 

Zpracoval kolektiv kanceláře CzechTrade Čína (Šanghaj).
Zdroj: CGTN

• Teritorium: Asie | Čína | Zahraničí