Zdroj: CzechTrade

Tesla usiluje o otevření továrny v Kanadě

Kanada si vybírá hráče pro budoucí ekosystém vývoje a aplikace baterií.

Tesla lobuje u vlády kanadské provincie Ontario za zřízení pokročilého výrobního zařízení v Kanadě. Kanadská pobočka společnosti spolupracuje s kanadskou vládou na identifikaci příležitostí pro průmyslové zařízení s možností reforem.

Ilustrační fotografie | Fedor Selivanov / Shutterstock.com

Kanadský ministr průmyslu Francois Philippe Champagne v květu letošního roku potvrdil, že probíhají velmi aktivní diskuze s několika hráči o vývoji dodavatelského řetězce elektromobilů.

CEO Tesly Elon Musk, sám z jedné poloviny Kanaďan, se v minulosti vyjádřil pozitivně o možnosti expanze výroby právě do Kanady. Podle Muska by Tesla mohla letos oznámit výstavbu nové továrny. Tesla v současné době vyrábí automobily ve dvou továrnách v USA, v jedné v Německu a jedné v Číně.

Digitrony slaví comeback. Český startup uspěl s technickou stavebnicí

Američtí výrobci elektromobilů se snaží zajistit dodavatele materiálů a surovin pro výrobu elektromobilů i pro samotnou konstrukci automobilů blíže svým hranicím pro diverzifikaci dodavatelských řetězců i snížení závislosti na Číně, která je světově největším dodavatelem baterií do elektromobilů.

Tyto snahy by mohly být posíleny zákonem schváleným v senátu USA, který přislíbil 430 miliard dolarů pro omezení použití materiálů pocházejících z Číny v americkém automobilovém průmyslu, pomocí postupného zavedení povinných kvót na baterie a jejich komponenty vyrobené v Severní Americe. Po roce 2023 by vozidla s bateriemi, které obsahují čínské části, nebyla předmětem finanční podpory federace.

Kanada si slibuje významnou úlohu na poli vývoje a využití velkokapacitních baterií nejen pro elektromobily.

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Kanada.
Zdroj: Reuters.

Doporučujeme