Těžařský průmysl v regionu Střední Ameriky a Karibiku představil plány pro rok 2021

Těžařské průzkumné a těžební společnosti představily plány projektů pro dobývání drahých kovů ve Střední Americe a Dominikánské republice pro rok 2021.

Společnosti očekávají, že budou pokračovat v povolovacích, stavebních a průzkumných činnostech u pěti projektů v pokročilé fázi s kombinovaným kapitálovým výnosem téměř 1,8 miliardy USD. Kombinovaná roční produkce by mohla přesáhnout 1 milion uncí zlata a 20 milion uncí stříbra.

Celkem je monitorovaných 28 zlatých a stříbrných aktiv ve Střední Americe a Dominikánské republice. Jedná se o aktivní projekty, které dosud nespustily výrobu. Šest z nich má informace o kapitálových výdajích v celkové částce 1,8 miliardy amerických dolarů. Polovina, tedy 14 aktiv, je v počáteční fázi průzkumu a zbytek je v pokročilém průzkumu, probíhají technické studie nebo čekají na stavební rozhodnutí.

Milníky v projektech zaznamenala společnost Barrick Gold, která rozšiřuje největší zlatý důl v celé Latinské Americe, který se nachází v Pueblo Viejo v Dominikánské republice. Na ostrově také společnost GoldQuest Minig čeká, že v roce 2021 získá povolení k těžbě v Romero.

V Guatemale probíhá proces konzultace nutný k reaktivaci stříbrného dolu Escobal společnosti Pan American Silver a společnost Bluestone Resources napředuje až k samotné produkci zlata v Cerro Blanco. Společnost Condor Gold v Nikarague zahájila vrtný program při přechodu k výrobě v rámci svého zlatého projektu La India.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Mexiko.
Zdroj: www.bnamericas.com
• Oblasti podnikání: Nerostné suroviny a polotovary