Thajský úřad pro cestovní ruch hodlá představit svou vlastní kryptoměnu

Podle thajského úřadu pro cestovní ruch by nová kryptoměna TAT mohla zlepšit thajský cestovní ruch a pomoci místním provozovatelům získat větší likviditu.

Thajský úřad pro cestovní ruch (TAT) plánuje vytvořit token s názvem TAT. K implementaci do finanční sítě země by však státní agentura potřebovala souhlas regulačních orgánů země. Úřad pro cestovní ruch chce tímto způsobem přilákat do země vlastníky kryptoměn. Kryptoměna TAT by umožnila převod a pomohla cestovním kancelářím získat větší likviditu.

Guvernér TAT považuje kryptoměny za třídu aktiv, která „mění svět“. Thajsko je známé jako jedna z nejnavštěvovanějších zemí na světě a nová iniciativa v oblasti kryptoměn by mohla přilákat více turistů. Zároveň poznamenal, že iniciativa vyžaduje dobrou přípravu, aby byla úspěšná. Lidé v odvětví cestovního ruchu by se také museli dozvědět více o digitálních prostředcích:

Musíme připravit digitální infrastrukturu a zvýšit digitální gramotnost pro naše provozovatele cestovního ruchu, abychom mohli zahájit „krypturismus“, protože tradiční obchodní model nemusí držet krok s novými změnami.“

Zpracovala zahraniční kancelář CzechTrade v Thajsku. 
Zdroj: Crypto Potato
• Témata: Ekonomika ve světě
• Teritorium: Asie | Thajsko | Zahraničí