Továrna Tesly v Grünheide v Braniborsku získala trvalé povolení k provozu

Dva roky od zahájení stavby továrny na výrobu elektromobilů Tesla bylo uděleno trvalé povolení k provozu. Výrobní komplex se nachází v Grünheide, v bezprostřední blízkosti německého hlavního města Berlín, a je tak první továrnou Tesla v Evropě, která získala povolení od zemského úřadu pro životní prostředí podle zákona o ochraně klimatu.

Produkce elektromobilů by tak mohla začít v následujících týdnech. V první fázi výroby je plánována produkce až 500 000 auto ročně s počtem kolem 12 000 zaměstnanců. Aktuálně je v továrně zaměstnáno 3000 pracovníků.

Ilustrační fotografie

Samotné povolení výroby se v minulých měsících stále odkládalo, mimo jiné proto, že společnost Tesla svou žádost o povolení rozšířila, protože do ní zanesla také výstavbu a provoz továrny na baterie. Tato aktualizovaná verze ovšem sklidila kritiku ze stran ekologických sdružení. Ochránci přírody poukazovali např. na skutečnost, že je ohroženo zásobování vody, protože část výrobního komplexu Tesla leží v oblasti ochrany vod. Tesla ve své reakci plánovanou spotřebu vody snížila.  

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Německo.
Zdroj: Sueddeutsche.de

 

• Témata: Ekonomika ve světě
• Teritorium: Evropa | Německo | Zahraničí