Toyota Motor Thailand otevřela závod na zpracování hybridních baterií

Thajská Toyota otevřela nový závod na rychlou diagnostiku a recyklaci hybridních baterií. Své služby bude nabízet i dalším značkám.

Toyota Motor Thailand otevřela v thajské provincii Chachoengsao východně od Bangkoku nový závod na recyklaci baterií z hybridních automobilů prodaných v Thajsku. Jedná se o první takovouto výrobní kapacitu Toyoty v zahraničí. Závod je umístěn vedle stávajícího automobilového závodu Toyoty a její montážní linky na baterie. Jeho kapacita je rychle diagnostikovat 10 tisíc baterií ročně a recyklovat 20 tisíc baterií za rok.
Po rychlém diagnostikování budou vysoce účinné moduly znovu smontovány a prodávány pro použití v hybridních vozech za třetinu ceny nových baterií. Středně účinné moduly schopné ještě skladovat elektřinu budou používány pro skladování elektřiny v budovách, továrnách a nabíjecích stanicích. Moduly s nízkou účinností budou recyklovány a získaný materiál bude poslán zpět do Japonska, kde bude použit k výrobě nových hybridních baterií.
Nový výrobní závod bude sloužit nejen hybridním vozům Toyoty, ale bude nabízet své služby a kapacitu na zpracování baterií i jiným značkám. Toyota byla první automobilkou, která přivedla hybridní modely do Thajska a dosud jich prodala na místním trhu kolem 78 tisíc. Do výroby hybridních automobilů v Thajsku již japonská firma investovala 19 miliard bátů (620 miliónů US$) a její plány zahrnují montáž 7 tisíc hybridních vozů ročně, výrobu 70 tisíc baterií a 9,1 milionů dalších komponentů ve svém závodě Gateway v Chachoengsao. V roce 2019 Toyota plánuje prodat v Thajsku 36 tisíc elektromobilů, z toho 19 tisíc by měly tvořit hybridní verze.

Zdroj: Bangkok Post
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Bangkoku

Pravidelné novinky e-mailem