Toyota s Panasonicem budou vyrábět lithium-iontové baterie

Prime Planet Energy & Solutions, společný podnik dvojice japonských korporací, má v plánu od roku 2022 vyrábět až 500 tisíc akumulátorů pro elektromobily ročně.

Společnost Prime Planet Energy & Solutions byla založena v dubnu tohoto roku. Z 51 % je vlastněna automobilkou Toyota Motor Corporation, zbývajících 49 % patří Panasonic Corporation. Vývoj lithium-iontových baterií využívaných v elektromobilech a spotřební elektronice postupuje neustále kupředu a byť japonské firmy patří ke špičce ve svém oboru, v konkurenci korejských a čínských firem či americké Tesly se Toyota s Panasonicem rozhodla spojit síly a zvýšit své šance na úspěch na globálním trhu.

Baterie určené pro elektromobily se budou nově vyrábět v závodu Panasoniku na ostrově Šikoku (prefektura Tokušima), který by měl být schopný zajistit potřebné akumulátory až pro 500 tisíc elektromobilů ročně. Ostatně Toyota se nechala minulý měsíc slyšet, že v roce 2025 by se dle jejich odhadů mohl celosvětový počet prodaných elektromobilů pohybovat okolo 5,5 miliónu kusů.

Zdroj: Reuters
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade/CzechInvest v Tokiu.
• Oblasti podnikání: Automobilový průmysl
• Teritorium: Japonsko