Tři ze čtyř Rakušanů si zařizují dovolenou sami

Statistik Austria v dnešní zprávě uvedlo, že v průběhu roku 2018 si tři ze čtyř rakouských občanů zorganizovala dovolenou bez zprostředkování cestovní kanceláří.

Tento výsledek odpovídá trendu posledních let, kdy od roku 2014 až do roku 2018 si každoročně koupí dovolenou skrze cestovní kacelář zhruba každý čtvrtý. Nicméně z dlouhodobého hlediska se podíl dovolených realizovaných přes cestovní kanceláře nepatrně zvyšuje. V roce 2008 si každý pátý člověk vybral z nabídky zájezdů a dnes je to už každý čtvrtý.
Zajímavé je také to, že každá druhá dovolená byla buď celkově, nebo aspoň částečně, koupena online. V roce 2014 to bylo 43,2 % a v roce 2018 to bylo o 6,6 procentního bodu více. 
Podíváme-li se na domácí a zahraniční dovolené, tak u dovolených strávených v Rakousku byl podíl online prodeje za loňský rok ve výši 39,8 %, kdežto u dovolených v zahraničí to bylo rovných 60 %. Oproti roku 2014 zaznamenly domácí dovolené nárůst o 4,1 procentního bodu a cesty do zahraničí o 8,6 procentního bodu.
 
Zdroj: statistik.at
Vypracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Vídeň
Pravidelné novinky e-mailem