Turbulentní časy pro německé banky

Frankfurt se připravuje na reformy v bankovním sektoru

Německý bankovní sektor netrpí pouze silnou regulací a přísnou měnovou politikou, jak někteří tvrdí. Vzhledem k tomu, že německé bankovní odvětví není v evropském srovnání příliš rentabilní, hrají důležitou roli i schodky jednotlivých německých bank. Přes četné fúze místních bank a spořitelen a programy pro snižování nákladů ve společnostech jako Commerzbank a Deutsche Bank, byl německý trh po mnoho let charakterizován značnou přesyceností bank. Výsledná nízká ziskovost ztěžuje provedení nezbytných investic do informačních technologií v době rychlého technického pokroku.
Dlouhodobá nejistota v Deutsche Bank je do značné míry vysvětlena neschopností správních a dozorčích rad omezit včasné a stále nekontrolovatelné rozšíření globálního investičního bankovnictví. Zdá se, že Deutsche Bank, pod vedením generálního ředitele Christiana Sewinga, nyní chce v Německu výrazně snížit kapacity. Domácí trh není ziskový a zmenšující se Deutsche Bank bude pravděpodobně vyžadovat výrazně méně zaměstnanců v místě svého sídla.
To je samozřejmě špatná zpráva pro zaměstnance bankovního sektoru. Většina transformace finančního sektoru, vedená v neposlední řadě digitální revolucí, musí teprve přijít.

Vypracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Düsseldorf.
Zdroj: F. A. Z.

Pravidelné novinky e-mailem