Turecká výroba roste

Již čtvrtým měsícem v řadě roste turecká výroba. Společnosti si pochvalují vlastní výkonnost a přijímané objednávky.

Po propadu turecké výrobní základny dochází k obratu a již čtvrtý měsíc v řadě turecká produkce roste. Trend se také projevuje i na snižujícím se procentu nezaměstnanosti. Některé turecké výrobní společnosti tak dokonce vykazují jistou prodlevu ve vyřizování objednaných zakázek, což je dáno právě zvýšenou výrobní poptávkou na trhu, a to poprvé od počátku propuknutí pandemie. Tato ovšem nedopadla tak tvrdě na výrobní sektor.

Snahy o rozšíření výrobních kapacit vedly u společností k postupnému zvyšování počtu zaměstnanců i posilování vlastních aktivit při pořizování surovin, aby byly schopny uspokojovat požadavky na zvýšenou produkci.

Podle průzkumu bylo zjištěno, že dodavatelské řetězce vykazují menší zpoždění, nicméně vyšší ceny vstupů se projevují v nárůstu cen. Přestože firmy nabírají nové zaměstnance, začínají narážet na své výrobní limity. Společnosti navíc s ohledem na delší dodací lhůty přikročily k masivnějšímu předzásobení důležitých výrobních surovin, které jsou momentálně největší od roku 2017.

Oživení turecké ekonomiky skýtá potenciál pro české dodavatele strojního vybavení a technologií, které budou schopné řešit kapacitní problémy, kterým do jisté míry turecké výrobní podniky čelíí.

Zdroj: https://www.dailysabah.com
Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade Turecko.
• Teritorium: Asie | Turecko | Zahraničí