Turecko poprvé vypustilo lokálně vyrobenou protilodní střelu

Turecký zbrojařský sektor si připsal další milník, když úspěšně vypustilo lokálně vyrobenou protilodní střelu s názvem ATMACA.

„Poprvé jsme vypálili lokálně vyrobenou raketu z lokálně vyrobené lodi. Vyvinutá a vyrobená společností Roketsan byla naše první národní námořní řízená raketa ATMACA úspěšně vypuštěna z TCG Kınalıada,“ dodal na svém Twittrovém účtustátní úřad SSB, který je zodpovědný za vyzbrojování.
TCG Kınalıada je čtvrtá z korvet, která byla navržena a vyrobena tureckými firmami. Stejně jako její sesterské lodi je pojmenována po jednom z ostrovů ze sousostroví, které se nachází poblíž Istanbulu. TCG Kınalıada byla do služby uvedena loni v září.
Protilodní střela ATMACA, oceňovaná pro svůj dlouhý dosah, nízkou dráhu a vysokou cílovou přesnost, je připravena k provozu na moderních námořních platformách. Do výzbroje místní armády má vstoupit v průběhu příštího roku. Její vývoj započal před desíti lety. Loni na podzim pak její výrobce Roketsan zádrně dokončil sérii testů.

Blíže: https://www.dailysabah.com/defense/2019/11/04/turkey-successfully-fires-indigenous-maritime-missile-atmaca-from-locally-made-ship
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Istanbulu.