Turecký ASELSAN dokončuje práce na radaru dlouhého rozsahu

Turecký ASELSAN, který je největším podnikem v oblasti obranného průmyslu a paří mezi TOP 100 zbrojařských firem na světě, uvedl, že dokončuje práce na radaru dlouhého rozsahu.

„Pokud bude vývoj radaru úspěšný, tak se Turecko zbaví v této oblasti závislosti na dovozu ze zahraničí,“ uvedl ředitel radarové sekce ASELSANu Mustafa Akkulu. ASELSAN se začal vývojem a výrobou radarů zabývat roku 1991. Za tu dobu vyvinul radary krátkého až středního dosahu.
Akkulu dodal, že většina domácích radarových systémů se nyní používá v turecké armádě. Jedná se předevěším o radar pozemního dozoru, radar mobilního vyhledávání nebo radar pro návadění palby a získávání dat pro dělostřelectvo.
V blízké budoucnosti by ASELSAN chtěl montovat své radary také do letadel F16, které se v zemi vyrábí a opravují.
Turecký zbrojní průmysl v poslední době zažívá nebývalý rozvoj. Místní armáda nyní využívá už 65 % komponentů a vybavení pro svoje potřeby pocházející od tureckých výrobců, zatímco začátkem tisíciletí se jednalo pouze o 20 %. 

Blíže: https://www.dailysabah.com/defense/2019/10/22/turkish-defense-giant-aselsan-to-complete-work-on-domestic-long-range-radars-soon
Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade v Istanbulu.

Pravidelné novinky e-mailem